Lhůty, pravidla a další informace o zapisování do katastru

Jak nahlásit adresu katastru nemovitostí

Poskytování údajů z katastru nemovitostí upravuje vyhláška číslo 358 o poskytování údajů z katastru nemovitostí. Existuje samozřejmě obvyklé a klasické formy vydávání kopií, opisů, informací a tak podobně, které jsou dostupné přímo na pracovištích katastrálních úřadů.

Státní správa zeměměřictví a katastru však poskytuje také jiné služby, které jsou dostupné prostřednictvím internetu, takže nemusíte složitě obrážet úřady, kde byste strávili jistě dlouhou chvíli. Jedná se o aplikaci s názvem Webová služba dálkového přístupu, placenou aplikaci Dálkového přístupu k datům katastru nemovitostí a bezplatnou službu Nahlížení do katastru nemovitostí.

Poslední ze služeb je tedy bezplatná a nemusíte se nikde složitě registrovat. V této aplikaci si můžete zjistit určité údaje, které se týkají vlastnictví bytových jednotek, stave nebo parcel, které jsou evidované v katastrů nemovitostí. Služby této aplikace jsou však samozřejmě omezené, jelikož se jedná o službu bezplatnou.

Pokud se podíváte na oficiální stránky této služby, tak zde máte na výběr mezi vyhledáním parcely, vyhledáním řízení, vyhledání bytové jednotky nebo nebytového prostoru a vyhledáním stavby. Pokud jde o dálkový přístup k údajům katastru nemovitostí, tak se v prvé řadě musíte zaregistrovat a vybrat si účet.

Na výběr zde máte z běžného účtu, který si může založit naprosto každý, z účtu, který je určený pro správní orgány a tak podobně. Na každou službu je pak určený tarif dle jednotného ceníku.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Ceník katastru nemovitostí a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.