Lhůty, pravidla a další informace o zapisování do katastru

Formuláře katastrálního úřadu

Pro téměř jakoukoliv činnost na katastrálním úřadě jsou samozřejmě potřeba formuláře, se kterými většinou již musíte dojít, ať se s tím nezdržujete přímo na úřadě. Jsou dvě možnosti, jak tyto formuláře získat. V prvé řadě si můžete zajít samozřejmě na úřad, kde si tyto formuláře vyzvednete a doma si je v klidu vyplníte.

Špatné však samozřejmě je, pokud se nacházíte v té nejkrajnější vesnici daného kraje a pro tyto formuláře byste museli někam cestovat. Proto můžete využít samozřejmě služeb internetu, kde si veškeré formuláře můžete jednoduše stáhnout a vyplnit již doma.

Nemusíte tak podnikat žádné zbytečné cesty na úřad. Na internetu můžete tyto formuláře najít na oficiálních stránkách statní správy a katastru. Všechny formuláře jsou zde uloženy ve formátu ZFO, což je formát, který má interní logiku a integrovanou nápovědu, což vám vlastně umožní daný formulář mnohem snadněji a rychleji vyplnit. Všechny dokumenty jsou zde rozděleny do jednotlivých kategorií, podle toho, k čemu slouží.

Jedná se například o kategorii Podání pro katastr nemovitostí. Zde nalezneme dokumenty jako například Návrh na vklad práva do katastru, Vklad zástavního a vlastnického práva k bytové jednotce, Vklad zástavního práva a tak podobně.

Komentáře jsou uzavřeny.