Lhůty, pravidla a další informace o zapisování do katastru

Lhůta zápisu do katastru nemovitostí

Lhůta zápisu do katastru nemovitostí se v současné době stále zkracuje, což je samozřejmě dobře. Stále se však nemůžeme moc v tomto ohledu porovnávat s ostatními vyspělými evropskými státy, které mají tyto lhůty nižší.

Pokud bychom se měli na nějaké tyto státy podívat, tak například lhůta ve Švýcarsku je dva, maximálně tři dny, v Itálii nebo v Německu by měli vaši nemovitost zapsat za pět až sedm dní a tak podobně.

V České republice je tato lhůta stanovena na třicet dní, přičemž u složitějších případů je pak tato lhůta prodloužena na šedesát dní.

Jak již bylo výše řečeno, situace se ale u nás neustále zlepšuje, což jde poznat ve většině krajů v České republice, kde může být provedení zápisu otázkou pouze několika dní. Nejhůře je na tom stále kraj Pražský, kdy se lhůty stále nedaří snížit. Situace v Pražském kraji je dokonce tak špatné, že se mnohdy lhůty prodlužují i nad zákonem stanovený limit.

Do těchto třicet dnů vám musí přijít oznámení od stavebního úřadu, případně od jiných příslušných orgánů, o zamítnutí nebo o schválení. Pokud vám nic do třiceti dnů nedojde, je toto považováno za tichý souhlas.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Katastr nemovitostí informace a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.